Platební řešení pro čerpací stanice Shell v USA

Charakteristika zákazníka

Na projektu ShellUS působíme díky našemu zákazníkovi AEVI, pro nějž projekt realizujeme formou outsourcingu vývoje našemu vývojovému týmu. AEVI buduje otevřený ekosystém, který zákazníkům přináší vysokou přidanou hodnotu. Poskytuje jedno řešení, které přibližuje banky ke svým obchodníkům a obchodníky blíže k jejich spotřebitelům. Společnost Shell je jedním z největších amerických výrobců a prodejců v petrolejářském průmyslu. Firma, která zaměstnává 92 tisíc lidi ve více jak 70 státech, se věnuje ropě, zemnímu plynu, jejich těžbě, zpracování, výrobě a samozřejmě také prodeji produktů z těchto surovin. V USA je pod značkou Shell víc jak 15 tisíc čerpacích stanic, které každý den zobchodují miliony transakcí.

Cíl projektu a jeho přínosy

S příchodem nových technologií se společnost Shell rozhodla modernizovat hardware a software na všech svých čerpacích stanicích v USA. Na nový software byly kladeny vysoké nároky na rychlost zpracování transakcí, vysokou zátěž systému, ale také na bezpečnost zpracování platebních dat zákazníků. Tento zajímavý systém vyvíjíme nepřetržitě od roku 2013 a od roku 2014 je nasazený v produkci. Dnes úspěšně běží na více než 80% všech Shell čerpacích stanicích v USA. Pokud si kupujete něco na Shellce v USA, tak vězte, že i díky nám můžete zaplatit pohodlně a rychle.

Řešení, které jsme pomáhali vybudovat, mělo za cíl vytvořit platformu pro obchodníka, která mu umožní využívat nejmodernější metody placení a přiblížit se koncovému zákazníkovi pomocí širokého spektra věrnostních programů. Celkově toto řešení využívá více jako 14 tisíc čerpacích stanic a zákazník získal možnost centrálního řízení a distribuce konfigurace a aktualizací systému.

Realizace projektu

Na projektu pomáhali naši analytici s analýzou a návrhem systému a zajišťovali jsme vývoj serverového řešení v našem týmu vedeném tým lídrem. Pro úspěšnou dodávku byla klíčová spolupráce s projektovým manažerem našeho zákazníka, který celý projekt řídil.

Největší výzvou na projektu bylo skloubit obrovskou funkčnost systému s vysokým výkonem, který je potřebný pro paralelní zpracování transakcí na velkých amerických čerpacích stanicích.

Klíčové vlastnosti systému

  • rychlost
  • stabilita
  • vysoký výkon a propustnost
Staňte se naším klientem
Kontakt
Začněte pro nás pracovat
Kariéra
  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems