HR Business Partner – part-time

Brno

Do našeho týmu hledáme kolegu/kolegyni, který/á už má zkušenost z role HR generalisty, HR BP nebo třeba i HR manažera v menší firmě. Pozici nazýváme HR Business Partnerem, ačkoli nejde o “čistokrevného” HR BP tak, jak jej známe z firem kolem nás. Už rok experimentujeme s bezmanažerskými týmy a proto je i role HR podpory trochu jiná, než v ostatních firmách. Z velké části je pozice hodně o vedení HR projektů. V tuto chvíli vidíme, že můžeme nabídnout i částečný úvazek (0,5 - 0,75).

JAK U NÁS ROLE HR BP VYPADÁ?

Hledáme k nám někoho, kdo už si v HR leccos odžil. Kdo dokáže manažerům poradit v personálních otázkách a dokáže přinést pohled zvenku. V některých částech organizace fungujeme v bezmanažerských týmech – naši leadeři jsou velmi soběstační a vytvářejí specifickou komunitu. Nepotřebují HR na denní bázi, jak to bývá běžné. HR není styčným důstojníkem pro všechny zaměstnance. Ale snaží se spíše zvenku podporovat úzký vztah personal leadera se svými lidmi. Sdílení zkušeností z oblasti leadershipu u nás funguje velmi dobře, naši kolegové jsou v tomto velmi samostatní i proaktivní, dokážou si v HR záležitostech radit vzájemně a fungovat na systému best practises. Náš tým potřebují ve chvíli, kdy je zajímá i jiný pohled a zároveň pro dlouhodobé projekty (např. interní mentoring, vyladění procesu onboardingu, offboardingu, možnosti rozvoje pro seniorní MoroSystémáky, MoroAkademie, atd.). Pokud máš tedy zkušenosti právě i s odtáhnutím HR projektů, bude se ti to více než hodit – identifikace potřeby, složení projektového týmu, udávání rytmu, dotahování a následní i follow-up.

Koncept HR podpory se u nás v posledních letech vyvíjí – tím, že se mění týmy, které podporujeme, mění se agilně i naše fungování. Proto hledáme někoho, kdo se neustálých změn nelekne. Naše role se vyvíjejí podle toho, co od nás potřebují naši interní zákazníci – MoroSystémáci.

A jak to u nás vypadá? V HR týmu jsme 4 – Petra tým vede, Klárka má na starosti administrativu a interní komunikaci, Ivetě coby recruiterce projdou rukama všechny nové nástupy a poslední místo je tu pro Tebe. Všechny sedíme v Brně, ale naše kanceláře najdeš i v Hradci Králové, v Praze a Bratislavě.

LÍBIT SE TI U NÁS BUDE, POKUD TI VYHOVUJE

 • Pracovat ve firmě se silnou vizí – chceme, aby se náš způsob spolupráce stal zcela novým standardem, který bude chtít aplikovat každá firma na světě.

 • Komunikovat otevřeně – máš nápad na zlepšení? Řekni ho klidně Tomovi (CEO) třeba u kafe v kuchyňce.

 • Učit se od ostatních – učíme se navzájem a učí se od nás i ostatní. Nové znalosti, novinky z projektů či konferencí sdílíme napříč firmou, přednášíme na MeetUpech, natáčíme podcasty, píšeme články…

 • Sdílet své koníčky a objevovat nové – standardně pořádáme turnaje v badmintonu nebo Buláncích, hackathony, deskovky, běháme pro Světlušku, jezdíme na kole, chodíme po horách, trénujeme na Spartan race… a tím seznam nekončí. Aktuálně sice jedeme v trochu omezeném režimu, počítáme ale, že se to zase rychle vrátí k normálu.

 • Mít možnost výběru – Lenovo nebo Mac; iPhone nebo Android… – je to na tobě.

 • Mít flexibilní pracovní dobu – potřebuješ skončit dřív nebo si ráno hodinu (nebo čtyři) přispat? Pokud nemáš žádné meetingy, tak proč ne?

 • Pracovat z home office – do práce chodíme rádi, ale pokud chceš zůstat doma, u nás to není žádný problém.

JAKÉ TO JE V BRNĚNSKÉ KANCELÁŘI?

 • Máš raději tikka masala, vege ramen nebo českou klasiku? Všechny druhy meníček jsou od nás pár minut pěšky.

 • Kanceláře 4 minuty od České mají terasu s výhledem přímo do Tyršových sadů. Meeting si můžeš dát klidně v parku.

 • V kuchyňce s prvotřídním kávovarem nechybí každé ráno čerstvé ovoce a zelenina a i něco na zub. Někdy taky vytáhneme profi gril a oběd si uděláme společně.

 • Skvělá kombinace talentovaných, kreativních a vtipných kolegů. Vše pochopíš až uvidíš fotky z akcí, naše výtvory na chytré zdi nebo sérii memes na Slacku.

Máš pocit, že by nám to společně mohlo fungovat?

Pokud tě pozice zaujala, tak nám napiš. Těšíme se na tebe!

  Souhlasím se zpracováním mých údajů.