Náš příběh

Příběhy jako je ten náš znáte. Viděli jste je ve filmech, četli o nich v knihách. Pokud vynecháme krize, vztahy a lásky, dá se shrnout do jednoho souvětí. V roce 2004 si tři spolužáci z informatiky začali přivydělávat vývojem softwaru v jazyce Java, v roce 2006 založili firmu a dnes zaměstnávají více než 140 kolegů.

Jak se to celé stalo?

Společnost jsme založili na podzim 2006 jako reakci na zvýšenou poptávku po našich službách, které jsme poskytovali od roku 2004 pod značkou JavaWeb.biz. V té době jsme ještě chodili na školu. Podařilo se nám tak skloubit teorii a praxi. Poznatky získané ze školy a samostudia, které bylo a stále je pro nás přirozeným způsobem získávání nových informací, jsme ihned aplikovali v praxi. V noci jsme studovali a ve dne pracovali tak, abychom dokázali naplnit závazky, které jsme dali našim zákazníkům. Vše, co jsme dělali, jsme stavěli na následujících principech.

Co slíbíme, to platí; Co neumíme, se naučíme; Našim zákazníkům budeme naslouchat a doporučovat, nebudeme jim diktovat a vytvářet na nás závislosti; Dobrá pověst je nad zlato; Za dobrou práci náleží dobrá odměna; Tým je pro nás více jak jednotlivec; Jde nám o výsledky nikoli o hodiny; Naši kolegové budou naši kamarádi;

Tyto principy jsou dnes základem hodnot, na kterých je naše společnost postavena.

Již na začátku jsme si řekli, že dělat webovky nebude to pravé. Bavili nás informační systémy s pokročilou logikou a perfektně vyladěným uživatelským rozhraním, proto jsme vsadili na platformu Java EE, která byla už v té době z našeho pohledu tou nejvhodnější pro tvorbu podnikových informačních systémů, webových aplikací a portálů. Nikdy jsme se nebáli experimentovat a zkoušet cutting-edge technologie. Ty vybrané jsme si perfektně osvojili a využívali v našich projektech. Řešení, která jsme vytvářeli a vytváříme, jsou mistrovská díla postavená na těch nejlepších technologiích na trhu.

Postupem let jsme rostli a získávali zkušenosti. Vždy, když jsme našim zákazníkům či kolegům něco slíbili, dělali jsme možné i nemožné, abychom to splnili. Měli jsme štěstí na zákazníky, kolegy, projekty a nedělali jsme mnoho chyb. Pokud jsme nějakou udělali, dělali jsme maximum proto, abychom vše vyřešili ke spokojenosti zákazníka a v budoucnu stejnou chybu neopakovali. Vztahy se zákazníky i kolegy jsme vždy stavěli na důvěře a loajalitě. Pracovali jsme na tom, abychom našim zákazníkům byli partnery, abychom jim dokázali naslouchat a vždy navrhnout to nejlepší řešení. Nikdy jsme nedodali službu, o které bychom si mysleli, že není pro našeho zákazníka ta nejvhodnější.

V roce 2016 jsme společně oslavili 10 let na trhu. Naše výročí jsme oslavili výpravou za MoroGrálem.

Dnes je nás více jak 140. Máme perfektní znalosti, zkušenosti a prokazatelnou historii, na kterou můžeme být hrdí. Náš přístup se nezměnil. Pořád pracujeme s nasazením a entuziazmem a plníme to, co zákazníkům slíbíme. Dnes už to neděláme sami, ale máme kolem sebe partu špičkových a talentovaných kolegů, kteří věří v to, co dělají. Věří, že to, co dělají a jakým způsobem to dělají, má smysl a přidanou hodnotu nejen pro nás, pro zákazníka, ale pro ně samotné. Realizují se. A to je z našeho pohledu to nejlepší, co jim můžeme nabídnout.

Tom a Standa

Klíčové milníky v historii společnosti

 

 Tomáš, Standa a Peťa začínají podnikat pod značkou JavaWeb.biz

2004

Tomáš, Standa a Peťa začínají podnikat pod značkou JavaWeb.biz

Založili jsme MoroSystems, černého koně vývoje software

2006

Založili jsme MoroSystems, černého koně vývoje software.

Změnili jsme vizuální styl a tvář firmy

2009

Změnili jsme vizuální tvář firmy.

 Stali jsme se Atlassian Experty.

2010

Stali jsme se Atlassian Experty.

Foto: Wiki by Boris7 - Public Domain

2011

Otevíráme vývojové centrum v Hradci Králové.

2012

Otevíráme kancelář v Praze a expandujeme na Slovensko.

250x209

2014

Pracujeme na projektech z celého světa. Navštívili jsme klienty v USA, Evropě, Asii a Austrálii.

Po pěti letech měníme tvář firmy

2014

Po pěti letech měníme tvář firmy, která úzce navazuje na naši vizi.

MoroSystems

2014

Náš kamarád a kolega Petr Matulík z osobních důvodů opouští firmu.

MoroSystems

2016

Přestěhovali jsme se do nových prostor v Brně, Praze i Bratislavě.

MoroSystems

2016

8.11.2016 jsme oslavili 10 let výročí naší firmy. Byla to pecka!

MoroSystems

2017

Od července 2017 jsme Atlassian GOLD Solution Partneři.

  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Kariéra Hledáme talentované kolegy na pozice Java EE programátorů, analytiků a tým lídrů. Přidejte se k nám

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems