cloudová řešení

DevOps

Docker

Diebold Nixdorf: Performance testování

Nasimulovali jsme performance problém aplikace eServices Framework v cloudu a navrhli pro klienta jeho řešení.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

03/2019 – současnost

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

Microsoft Azure, Docker

 

Potřeba klienta

Na produkčním systému aplikace eServices Framework došlo k performance problému. Aplikace slouží pro monitoring a správu koncových zařízení, pokladen a platebních terminálů. Problém se týkal komponenty, na kterou se zákazníci Diebold Nixdorf přihlašují a posílají prostřednictvím ní zprávy na server. Situaci bylo velmi komplikované nasimulovat pomocí standardních nástrojů. 

Řešení

Společně s klientem jsme se rozhodli nasimulovat problém v cloudu. Nejdříve jsme určili specifikace prostředí, ve kterém měla simulace probíhat. Zvolili jsme počet připojených klientů a způsob, jak vše realizovat v Microsoft Azure infrastruktuře. Protože celkový počet klientů byl řádově několik tisíc, potřebovali jsme z jednoho virtuálního zařízení připojovat více klientů zároveň. To jsme realizovali pomocí technologie Docker. V další fázi proběhla samotná příprava testovacího prostředí, imagováníškálovánípříprava klientů pod Linuxem a Windows a konfigurace komponent systému. Během performance testování jsme identifikovali problém a navrhli pro klienta vhodné řešení.

Zajímavosti a výzvy

Nejdůležitější bylo vytvořit platformu pro testování, která bude co nejpodobnější produkčnímu prostředí klienta. Za zmínku stojí to, že celá komunikace byla šifrovaná na úrovni TCP.

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci