cloudová řešení

DevOps

Docker

Diebold Nixdorf: Performance testování

Nasimulovali jsme performance problém aplikace eServices Framework v cloudu a navrhli pro klienta jeho řešení.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

03/2019 – současnost

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

Microsoft Azure, Docker

 

Potřeba klienta

Na produkčním systému aplikace eServices Framework došlo k performance problému. Aplikace slouží pro monitoring a správu koncových zařízení, pokladen a platebních terminálů. Problém se týkal komponenty, na kterou se zákazníci Diebold Nixdorf přihlašují a posílají prostřednictvím ní zprávy na server. Situaci bylo velmi komplikované nasimulovat pomocí standardních nástrojů. 

Řešení

Společně s klientem jsme se rozhodli nasimulovat problém v cloudu. Nejdříve jsme určili specifikace prostředí, ve kterém měla simulace probíhat. Zvolili jsme počet připojených klientů a způsob, jak vše realizovat v Microsoft Azure infrastruktuře. Protože celkový počet klientů byl řádově několik tisíc, potřebovali jsme z jednoho virtuálního zařízení připojovat více klientů zároveň. To jsme realizovali pomocí technologie Docker. V další fázi proběhla samotná příprava testovacího prostředí, imagováníškálovánípříprava klientů pod Linuxem a Windows a konfigurace komponent systému. Během performance testování jsme identifikovali problém a navrhli pro klienta vhodné řešení.

Zajímavosti a výzvy

Nejdůležitější bylo vytvořit platformu pro testování, která bude co nejpodobnější produkčnímu prostředí klienta. Za zmínku stojí to, že celá komunikace byla šifrovaná na úrovni TCP.

Pojďme to společně probrat

Chci nezávaznou konzultaci