vývoj software na míru

Angular

Konica Minolta AIRe Lens

Vytvořili jsme softwarové řešení pro hands-free augmentovanou realitu včetně out-of-box aplikace.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

9/2017 – současnost

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

Spring Boot a Angular

 

Potřeba klienta

Konica Minolta AIRe Lens přináší hands-free augmentovanou realitu (AR), která významně usnadňuje práci v moderní průmyslové výrobě. Uživateli produktu jsou především společnosti, které hledají spolehlivý systém pro step-by-step guidancevzdálenou podporu (remote assistance) s využitím AR technologie. Původně potřeboval klient přebrat a přepsat starší nedokončené softwarové řešení pocházející z Japonska. Nejen že jsme museli projekt převzít včetně originálních japonských komentářů, často také úplně chyběly zdrojové kódy.

Řešení

Původní řešení jsme převzali, důkladně prostudovali a nakonec postavili celé znovu na modernějších technologiích a s možností snadných úprav a dalšího rozvoje. Naše řešení zahrnuje návrh a vývoj software (server a webový klient), služby (platforma pro aktualizaci a centralizovanou správu obsahu) a out-of-the-box aplikace využívané převážně ve výrobní sféře. Kromě step-by-step guidance a vzdálené podpory mají AIRe Lens také akcelerometr umožňující ovládání pohybem hlavy, možnost nahrávání a sdílení videa, zvuku nebo fotografií.

Zajímavosti a výzvy

AIRe Lens je zcela originální produkt. Proto na nás při jeho vývoji byly kladeny vysoké nároky na bezchybné plnění i velmi specifických požadavků klienta. Klíčové byly naše rychlé reakce při zapracovávání požadavků zákazníků, kteří zařízení používali v praxi a průběžně přicházeli s novými návrhy. Důležitá byla také podpora určená výhradně pro tento hardware.

Boris Brinza / Senior Java Developer

návrh architektury projektu, development

„Spojiť dohromady vývoj na serveri v Jave, klientske aplikácie v js, komunikáciu s HW a systémom pomocou bash skriptov, celé to riešiť ako R&D projekt, to bolo naozaj náročné. A ešte komentáre v japončine v pôvodných zdrojových kódoch. Projektu sa darí aj vďaka tímu ľudí, ktorí na projekte pracujú v MoroSystems, ale aj v brnenskej Konice.“

Ondrej Siles / Java Developer

development

„Občas práca na projekte zahŕňa full stack development. Od bash skriptu, cez spracovanie na serveri v Jave a pomocou REST API až na klienta (väčšinou Angular). Toto prináša nové výzvy a človek sa rozhodne nenudí. Projekt ide správnym smerom. Hlavne vďaka bezproblémovej komunikácii medzi MoroSystems a Konicou.“

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci