PHC: Automatické zpracování obchodních dokumentů

Postavili jsme aplikaci, díky které dnes PHC – provozovatel eshopu Lékárna.cz – automaticky zpracovává faktury a dodací listy od 20 různých dodavatelů měsíčně.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

11/2020 – současnost

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

React, Kotlin

 

Klient

Pears Health Cyber (PHC) je česká společnost podnikající v oblasti farmacie a zdravotnictví. Mezi její projekty patří například internetové eshopy Lekarna.cz a Mojalekaren.sk, edukační server Ordinace.cz či elektronická univerzita pro lékaře EUNI.cz.

Potřeba klienta

Pro eshopy Lekarna.cz a Mojalekaren.sk odebírá PHC zboží od více než desítky různých dodavatelů. Dodavatelé přitom poskytují dodací listy a faktury v mnoha různých elektronických formátech, často neslučitelných s programem pro řízení skladu, jejž v PHC používají.

Značné množství dokumentů tak nebylo možné automaticky zpracovat a musely být manuálně přepsány do ERP programu pracovníky PHC. Přepisování se neobešlo bez chyb a navíc probíhalo s časovou prodlevou.

Řešení

Na systém ABRA jsme napojili aplikaci, která automaticky zpracovává dodací listy a faktury, a to ve čtyřech nejčastěji používaných formátech. Když dodavatel e-mailem zašle dokument, aplikace dokument prostřednictvím šablony spáruje s dodavatelem a pomocí REST API odešle do ERP systému, kde s daty dál pracuje sklad a účtárna.

Aplikace eliminuje časovou prodlevu mezi přijetím dokumentu a jeho zpracováním. Protože do zpracování dokumentů nevstupuje zaměstnanec, odpadá zároveň faktor lidského pochybení. Proces zpracování dodacích listů a faktur se díky integraci aplikace zrychlil a zpřesnil. PHC má dnes jasný přehled o skladových zásobách a aktuálním stavu účetnictví.

Tomáš Bek / CIO v Pears Health Cyber (PHC)

„Za spolupráci s MoroSystems jsem velmi rád, jejich agilní přístup je výborný. Líbila se mi i rychlost realizace a to, že se zajímají o další chod aplikace a pomoc s jejím uvedením do provozu.“

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci