Portál Free2IT

Charakteristika zákazníka

Free2IT přináší kvalifikované ICT kontraktory přímo k primárním dodavatelům bez nutnosti využití různých zprostředkovatelů a třetích stran, které nepřináší do spolupráce přidanou hodnotu v jejím obsahu a nebo na úrovni odborné kvalifikace. Free2IT chce nabídnout společnostem šanci nalézt a oslovit nejlepší externí odborníky přímo bez vytváření dodatečných nákladů.

http://www.free2it.com/

Cíl projektu a jeho přínosy

Naším úkolem bylo připravit portál Free2IT, který umožní propojit ICT odborníky a ICT společnosti bez prostředníků. Uživatelům z řad ICT freelancerů Free2IT poskytuje nástroje pro evidenci jejich znalostí, dovedností, zkušeností a jejich preferencí hledané práce např. dle vzdálenosti od bydliště, ve vybraném městě, dle vybrané pracovní pozice či výše odměny a mnohé další. ICT společnostem pak umožňuje vydat profil hledaného experta (pozice, znalosti, dovednosti, zkušenosti). Na pozadí probíhají sofistikované algoritmy, které porovnávají hledané pracovní pozice a profily dostupných odborníků a odborníkům nabízí relevantní pracovní pozice dle jejich preferencí. ICT společnost nikdy nevidí profil freelancera, který s tím explicitně nesouhlasí. Oběma stranám pak Free2IT poskytuje platformu pro komunikaci.

Realizace projektu

Realizace projektu probíhala ve třech fázích. V analytické fázi jsme pro zákazníka připravili analýzu a návrh portálu, který jsme začali ihned realizovat. Následně jsme intenzivně spolupracovali na návrhu sofistikovaných vyhledávacích algoritmů, které dokáží přesně pracovat s profily odborníků a poptávaných pozic a porovnávat je na základě desítek parametrů. Ve všech fázích jsme úzce komunikovali a spolupracovali se zákazníkem. Spolupráce probíhala vzdáleně po skypu s využitím našich informačních systémů JIRA a Confluence, které nám i zákazníkovi umožnili mít věci pod kontrolou.

Na základě požadavků zákazníka na dostatečný výkon a rozšiřitelnost aplikace jsme zvolili platformu Java/JEE jako nejvhodnější možné řešení. Pro realizaci přehledného uživatelského rozhraní jsme využili framework Vaadin, který poskytuje stovky předpřipravených komponent uživatelského rozhraní. Perfektní integrace Vaadinu se Springem nám umožnila využít ověřené a robustní technologie pro implementaci aplikační logiky. O data se stará perfektně optimalizovaná Hibernate a PostgreSQL.

V současné době dílo pro zákazníka provozujeme a rozvíjíme dle jeho požadavků v rámci služeb s garantovanou reakční dobou dle SLA.

Staňte se naším klientem
Kontakt
Začněte pro nás pracovat
Kariéra
  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems