Portál pro uživatele antiviru Avast!

Implementace webového portálu avast! Account pro uživatele antivirového programu avast!

Charakteristika zákazníka

AVAST Software (www.avast.com) chrání díky svým bezpečnostním a antivirovým programům více jak 217 miliónů počítačů a mobilních zařízení po celém světě. Firma AVAST působí v oboru počítačové bezpečnosti více jak 25 let a je jednou z nejstarších firem v tomto oboru. Její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. Kromě toho, že jsou produkty společnosti AVAST dlouhodobě nejlépe hodnoceny na populárních internetových portálech po celém světě, je jejich kvalita oceněna také certifikacemi od mnoha významných společností jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs a West Coast Labs.

Cíl projektu a jeho přínosy

Cílem projektu bylo zrealizovat portál my.avast.com pro uživatele antiviru Avast!, který se stane centrálním bodem pro evidenci všech instalovaných produktů avast! a poskytne identitu uživatele všem souvisejícím službám, které společnost AVAST Software provozuje. Portál my.avast.com bude zákazníkům poskytovat souhrnný přehled, monitoring a nástroje pro správu zařízení chráněných antivirovými programy z rodiny avast!

Naším úkolem bylo zrealizovat výkonnou, stabilní a rozšiřitelnou aplikaci, která bude schopna obsloužit 150 milionů uživatelů po celém světě, kteří na svých zařízeních využívají antivirový program avast!. Systém bude uživatelům zobrazovat informace týkající se instalací těchto programů a poskytovat nástroje pro vzdálené ovládání mobilních zařízení zajištěním integrace s aplikací avast! Anti-Theft.

Co na spolupráci říká náš zákazník?

„Pro uživatele našich antivirových produktů jsme potřebovali v krátké době představit jednotný webový portál. MoroSystems nám formou outsourcingu pomohl se startem portálu v šibeničním termínu a předal cenné zkušenosti pro následný vývoj interně v Avastu.

Vážím si nadšeneckého přístupu a odhodlání řešit problémy nejen cestou standardních řešení, ale rovněž se pouštět do optimalizací, které byly nezbytné pro zvládnutí velkého počtu přístupů.“

Pavel Kučera

Director of Cloud Systems, AVAST Software a.s.

„Týmu MoroSystems se podařilo během velice krátké doby vytvořit webový portál pro uživatele našich bezpečnostních řešení. Vzhledem k tomu, že termíny byly opravdu napjaté, byla specifikační a designová fáze projektu zkrácena, což se však naštěstí neprojevilo na kvalitě výsledného produktu.

Spolupráce mezi oběma firmami byla nastavena poněkud nestandardně, neboť do celého projektu byl aktivně zapojen i náš technický tým, ale ani to nezabránilo úspěšnému ukončení projektu.

Obecně hodnotím naši spolupráci kladně a tým MoroSystems mohu doporučit.“

Ondřej Vlček

AVAST Software a.s.

Realizace projektu

Portál my.avast.com jsme postavili nad platformou Java/JEE, která nám dala dostatek prostoru vytvořit vysoce škálovatelný systém, který je schopen obsloužit tisíce současně přistupujících uživatelů.

Základním modulem je Identity management systém (IDM), který slouží pro uchování a správu uživatelů. IDM je z důvodu potřeby zajištění vysoké dostupnosti a propustnosti realizován technologií Netty (netty.io) a provozován jako samostatná centrální služba poskytující autentizaci a autorizaci uživatelů a Single Sign-On funkcionalitu.

Uživatelé, kteří se do systému registrují skrze portál nebo přímo z instalací antivirových programů avast! jsou obslouženi službou IDM a data jsou uložena do databáze. Propustnost takto navrženého systému je 30 tisíc uživatelů za hodinu.

Portál poskytuje přihlášenému uživateli informace o zařízeních, na kterých jsou jeho antivirové programy avast! nainstalovány, stavu programů, platnost a správu licencí, výsledky posledních antivirových testů či nástroje sloužící pro zamezení krádeží mobilních zařízení s operačním systémem Android (portálové rozhraní integrované s produktem avast! Anti-Theft).

Celé řešení je postaveno s důrazem na výkon, vysokou dostupnost a další rozšiřitelnost.

Klíčové vlastnosti systému

  • Rychlost odezvy portálu v prostředí, do kterého přistupuje 150 miliónů uživatelů
  • Stabilita a robustnost
  • Rozšiřitelnost
  • Uživatelská přívětivost
Staňte se naším klientem
Kontakt
Začněte pro nás pracovat
Kariéra
  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems