Provoz a rozvoj Lunchtime.cz

Charakteristika zákazníka

Lunchtime.cz je jednička na trhu v poskytování informací o restauracích a jejich nabídce denního menu. Přes Lunchtime.cz si denně vyhledá obědové menu ve své oblíbené restauraci až na 30.000 uživatelů a návštěvnost každý měsíc roste v průměru o 10%. Uživatelé mohou vybírat denní menu z nabídky 2.700 restaurací v 60 městech České republiky.

Více o Luchtime.cz najdete na oficiálních stránkách společnosti http://www.lunchtime.cz/.

Zadání a cíl projektu

Společnost Lunchtime realizovala vývoj a provoz aplikace Lunchtime.cz interními zdroji do konce roku 2011. Naším prvotním úkolem bylo optimalizovat výkon aplikace z důvodu jeho vysoké zátěže v době oběda, která se v extrémních případech projevovala občasnými výpadky systému. Během dvou hodin si na portálu vyhledává obědové menu až 30.000 uživatelů.

Po úspěšné optimalizaci a vyladění výkonu jsme se se zákazníkem začátkem roku 2012 dohodli na převzetí dalšího rozvoje a provozu aplikace Lunchtime.cz. Zodpovídáme za rozvoj a hladký provoz aplikace a garantujeme našemu zákazníkovi reakční doby (SLA) na odstranění případných problémů souvisejících s omezením nebo snížením kvality poskytované služby Lunchtime.cz.

Realizace projektu

Naším primárním úkolem byla výkonnostní optimalizace aplikace z důvodu vysoké zátěže na aplikaci v době oběda, která se projevovala občasnými výpadky systému. V rámci realizace jsme se podíleli na návrhu a úpravě aplikace pro běh v clusteru a na základě analýzy úzkých míst aplikace na výkonnostní optimalizaci databázových dotazů a aplikační logiky. Po nasazení opatření pro zvýšení výkonu aplikace přestalo docházet k těmto výpadkům a dostupnost aplikace překročila 99,9%.

V rámci rozvoje aplikace se podílíme na kontinuálním vývoji nových vlastností a úpravě současné funkcionality. V rámci provozu aplikace našemu zákazníkovi garantujeme reakční doby dle SLA na odstranění případných incidentů, které vedou k omezení dostupnosti nebo kvality poskytované služby Lunchtime.cz.

Klíčové vlastnosti systému

  • Robustnost
  • Výkon
  • Uživatelské rozhraní
Staňte se naším klientem
Kontakt
Začněte pro nás pracovat
Kariéra
  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems