projektové řízení

SAZKA: Migrace Jira a Confluence ze serveru na cloud

Společnosti SAZKA jsme pomohli přenést komplexní serverovou instanci s několika stovkami customizací na Atlassian Cloud. 

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

02/2022 - 06/2022

Velikost týmu

6 osob

Použité technologie

MS Azure, Jira Automation

 

KLIENT

Po úspěšné spolupráci na implementaci Atlassian nástrojů pro IT (a non-IT) týmy se na nás SAZKA a.s., největší česká společnost provozující číselné hry a sázky, obrátila znovu. Tentokrát bylo cílem projektu přenést serverové Atlassian systémy na cloudovou platformu.  

MIGRACE

Migrace Atlassian nástrojů pro společnost SAZKA byla zatím tou nejkomplexnější, na jaké jsme kdy pracovali

V týmu za MoroSystems spolupracovalo na přenosu serverové instance do cloudu hned 6 lidí – přímo na migraci se podíleli 4 odborníci (solution architekti, konzultanti, vývojář), další 2 solution architekti se paralelně věnovali úpravě firemních procesů. Celkově projekt trval přibližně 200 mandays (MDs).

Už jen proto máme radost, že se nám u takhle velké migrace povedlo dodržet pevně stanovený deadline a zapracovat větší změny u některých procesů (zejména v rámci service desku a HR procesů). 

MIGRAČNÍ PROCES

Migrace probíhala podle standardního migračního procesu MoroSystems. 

Nejprve proběhla analýza (ACM), v průběhu které jsme zmapovali dopady migrace na instanci, zaznamenali potenciální problémy a navrhli jejich řešení. Díky tomu, že jsme Atlassian nástroje v SAZKA sami implementovali, proběhla fáze analýzy efektivně.

Po dokončení analýzy přišel na řadu návrh ideálního postupu pro úspěšnou migraci. Klíčové přitom bylo v navrhovaném postupu skloubit samotný přenos dat s implementací jak nově požadovaných, tak i stávajících funkcionalit.

Následovala testovací migrace současně s přepisem customizací a automatizací do Automation a MS Azure funkcí (vývoj v Java pro cloudové prostředí MS Azure functions), ostrá migrace a podpora po přechodu na cloud.

VÝZVY A ZAJÍMAVOSTI

Největší výzvou bylo přenesení několika stovek customizací napsaných ve ScriptRunneru. Tyto automatizace jsme kompletně přepracovali do prostředí cloudu, a to za pomoci funkcionalit Jira Automation a MS Azure Functions, jež nám umožnily implementovat komplexní funkce v Java.

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci