cloudová řešení

Solargis: Migrace Jira Software ze serveru do cloudu

Když v Solargis zkušební migrace Jira Software nedopadla podle představ, obrátili se na nás. Produkční migraci celé platformy včetně několika aplikací jsme zvládli během jednoho večera, celkově jsme díky zapojení klienta na migraci strávili pouze šest man-days (MDs). 

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

05/2021 – 06/2021

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

Atlassian Jira Software Cloud

 

Klient

Firma Solargis dodává meteorologické údaje a softwarové a konzultační služby, které solárním elektrárnám po celém světě pomáhají identifikovat rizika spojená s počasím a optimalizovat jejich výkon. 

Problém klienta

Klient se na nás obrátil s migrací středně velké instance Jira Software ze serveru do cloudu – ve firmě provedli zkušební migraci prostřednictvím standardního migračního nástroje, která nedopadla podle jejich očekávání. Kromě přenosu na podporovanou platformu klient zároveň potřeboval pročistit nepotřebná data, zajistit GSuite pro správu uživatelů a migraci aplikací Tempo, Email This Issue a Smart Checklist.

Řešení

Na projektu se podílel technický tým o 3 lidech – ze strany klienta administrátor, který spravoval Jira server, a zástupce projektové kanceláře; z naší strany Atlassian Solution Architect. 

Před samotnou migrací jsme provedli analýzu prostředí, tedy revizi celkového stavu Jira, vyhodnocení náročnosti migrace a provedení prvotní evaluační migrace. Během evaluační migrace jsme odhalili na první pohled neviditelnou nekonzistenci dat, kterou jsme následně vyřešili s podporou Atlassianu. Potom nám už nic nebránilo naplánovat a provést testovací migraci.

Testovací migrace nám pomohla ověřit správnost navrhovaného postupu a potvrdit, že už produkční migraci nestojí nic v cestě. Po jejím úspěšném vyhodnocení jsme tak připravili plán produkční migrace, jež proběhla pomocí XML zálohy během jednoho večera. Následující den jsme migraci vyhodnotili a schválili. 

Zajímavosti a výzvy

Migrace středně velké instance Jira Software by bez zapojení klienta trvala přibližně 10 až 12 man-days (MDs). Protože ale klient provedl část přípravných prací (upgrade Jira na aktuální verzi, pročištění o nepotřebná data) a kompletní ověření přenesené instance sám, zvládli jsme celou migraci během pouhých šesti MDs.

Aleš Bubán / Project manager v Solargis

Co na to říká klient

„Na spolupráci s firmou Morosystems sa mi páčilo, že sa vedia prispôsobiť tempom práce potrebám zákazníka, tak aby bol dohodnutý budget čerpaný čo najefektívnejšie. Konzultant firmy Morosystems zrealizoval dôslednú analýzu migrovaného prostredia, charakteru dát a pridružených toolov a na jej základe bol zvolený najefektívnejší spôsob migrácie. Oceňujem tiež dôsledné zdokumentovanie celej migrácie.“

Pojďme to společně probrat

Chci nezávaznou konzultaci