cloudová řešení

Solargis: Migrace Jira Software ze serveru do cloudu

Když v Solargis zkušební migrace Jira Software nedopadla podle představ, obrátili se na nás. Díky zapojení klienta do přípravných prací a pečlivě nachystanému plánu migrace jsme produkční migraci celé platformy včetně několika aplikací zvládli během jednoho večera.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

05/2021 – 06/2021

Velikost týmu

3 lidé

Použité technologie

Atlassian Jira Software Cloud

 

Klient

Firma Solargis dodává meteorologické údaje a softwarové a konzultační služby, které solárním elektrárnám po celém světě pomáhají identifikovat rizika spojená s počasím a optimalizovat jejich výkon. 

Problém klienta

Klient se na nás obrátil s migrací středně velké instance Jira Software ze serveru do cloudu – ve firmě provedli zkušební migraci prostřednictvím standardního migračního nástroje, která nedopadla podle jejich očekávání. Kromě přenosu na podporovanou platformu klient zároveň potřeboval pročistit nepotřebná data, zajistit GSuite pro správu uživatelů a migraci aplikací Tempo, Email This Issue a Smart Checklist.

Řešení

Na projektu se podílel technický tým o 3 lidech – ze strany klienta administrátor, který spravoval Jira server, a zástupce projektové kanceláře; z naší strany Atlassian Solution Architect. Klient provedl část přípravných prací (upgrade Jira na aktuální verzi, pročištění o nepotřebná data) a kompletní ověření přenesené instance sám, díky čemuž se práce na projektu značně zrychlila.

Před samotnou migrací jsme provedli analýzu prostředí, tedy revizi celkového stavu Jira, vyhodnocení náročnosti migrace a provedení prvotní evaluační migrace. Během evaluační migrace jsme odhalili na první pohled neviditelnou nekonzistenci dat, kterou jsme následně vyřešili s podporou Atlassianu. Potom nám už nic nebránilo naplánovat a provést testovací migraci.

Testovací migrace nám pomohla ověřit správnost navrhovaného postupu a potvrdit, že už produkční migraci nestojí nic v cestě. Po jejím úspěšném vyhodnocení jsme tak připravili plán produkční migrace, jež proběhla pomocí XML zálohy během jednoho večera. Následující den jsme migraci vyhodnotili a schválili. 

Aleš Bubán / Project manager v Solargis

Co na to říká klient

„Na spolupráci s firmou MoroSystems sa mi páčilo, že sa vedia prispôsobiť tempom práce potrebám zákazníka, tak aby bol dohodnutý budget čerpaný čo najefektívnejšie. Konzultant firmy Morosystems zrealizoval dôslednú analýzu migrovaného prostredia, charakteru dát a pridružených toolov a na jej základe bol zvolený najefektívnejší spôsob migrácie. Oceňujem tiež dôsledné zdokumentovanie celej migrácie.“

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci