Systém na správu dokumentů pro DATALAN

Portálové řešení pro správu dokumentů.

Charakteristika zákazníka

DATALAN je předním slovenským poskytovatelem inovativních podnikových řešení a IT služeb, které pomáhají firmám růst a posouvají společnost o krok vpřed. Svá řešení DATALAN poskytuje zákazníkům z celého světa již od roku 1990. Hlavními oblastmi působení společnosti DATALAN jsou ICT, software, outsourcing a cloud.

Cíl projektu a jeho přínosy

Cílem projektu byla implementace systému pro správu dokumentů ve vzdělávací instituci. Systém umožňuje zadávání, nahlížení a správu dokumentů různého charakteru od studijních materiálů určených pro neautentizovaného návštěvníka portálu po zápisy z porad a rozhodnutí akademických funkcionářů.

Naším úkolem bylo na základě zákazníkem dodané specifikace realizovat formuláře pro vyhledání, vytváření a editaci různých typů dokumentů.

Co na spolupráci říká náš zákazník?

„Systém na správu dokumentů jsme realizovali v časové tísni, proto bych chtěl nejvíce ocenit vstřícný přístup programátorů, kteří byli ochotni pracovat dalece nad rámec pracovní doby tak, aby byly napjaté termíny a náročné požadavky zákazníka splněny.

Na spolupráci s MoroSystems si nejvíce cením toho, že jsou schopni sami navrhnout vhodné řešení komplikovaných požadavků a nesnaží se alibisticky schovávat za nepřesná vyjádření.“

Roman Jaroš

Projektový manažer, Datalan, a.s.

Realizace projektu

Realizace projektu probíhala v časové tísni a bylo potřeba nadstandardního výkonu všech členů projektového týmu.

Aplikace je kritická z pohledu zabezpečení přístupů k dokumentu. Pro přístupy k jednotlivým objektům v rámci úložiště byly použity Access Controll Listy, které byly staticky definovány, ale i dynamicky vytvářeny za běhu na základě synchronizačního procesu systému s LDAP serverem.

Aplikace se sestává z uživatelského rozhraní postaveného z portletů běžících v IBM Websphere Portal, verze 6.1. Jako základ pro tvorbu portletů je použit aplikační rámec Spring 2.0. a jeho modul Spring Portlets. O aplikační logiku a správu dat se stará aplikační logika založená na rámci EJB2.0. Metadata jsou ukládána do databázového systému DB2 a samotné dokumenty do IBM Content Management Systému verze 8.4.

Staňte se naším klientem
Kontakt
Začněte pro nás pracovat
Kariéra
  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems