Identity management

Osvědčená řešení pro centralizovanou správu uživatelů Atlassian Crowd a Jasig.

Pokud má společnost více informačních systémů, je běžné, že její zaměstnanci mají pro každý z informačních systémů zpravidla vlastní přístupový účet. Ve velkých firmách a organizacích s mnoha zaměstnanci pak může vzniknout zmatek daný různorodostí aplikací, počtem přístupových účtů a porušením integrity uživatelských práv. Tento stav může mít pro organizaci fatální důsledky z hlediska přístupu uživatelů do systémů k datům, ke kterým by neměli mít přístup. Odpovědi na tyto potřeby nabízí software pro centralizovanou správu uživatelů, zvaný identity management systém.

Naše společnost implementuje identity management systémy Atlassian Crowd a Jasig jako systémy pro centralizovanou správu uživatelů. Na základě požadavků zákazníka dokážeme posoudit vhodnost použití jednoho z těchto nástrojů a zákazníkovi doporučíme to nejvhodnější řešení.

Atlassian Crowd

Atlassian Crowd je nástroj pro centralizovanou správu uživatelů a jejich autorizaci a autentizaci při přihlášování do firemních aplikací pomocí jednoho účtu. Informace o uživatelích mohou být uloženy v Active Directory, LDAP nebo v databázi Crowdu. Hromadné oprávnění lze udělit všem aplikacím z jednoho místa – ať už se jedná o nástroje Atlassian, CRM, ERP, Google aplikace, či ostatní firemní aplikace integrované pomocí vlastních či předpřipravených konektorů. Atlassian Crowd poskytuje webové uživatelské rozhraní přístupné odkudkoli. Atlassian Crowd poskytuje podporu pro SSO (single sign-on). Po přihlášení do jedné aplikace Vás Crowd automaticky přihlásí do ostatních firemních aplikací.

Atlassian Crowd poskytuje předpřipravené konektory např. pro Google Apps, Sugar CRM, MediaWiki, Drupal, a další aplikace. Integrovat Crowd s firemním softwarem je velmi jednoduché.

Výhody Crowd

  • Centralizovaná správa uživatelů pomocí jednotné administrační konzole.
  • Single sign-on – uživatelé se identifikují pouze jednou a jsou automaticky přihlášeni i do ostatních aplikací.
  • Umí pracovat s Active Directory, LDAP, eDirectory, databází.
  • Integrace všech aplikací pomocí REST API.

Jasig

Jasig je volně dostupný nástroj pro centrální správu uživatelů, který lze snadno přizpůsobit a integrovat do cílového prostředí. Jasig poskytuje knihovny pro integraci pro platformy Java, .Net, PHP, Perl, Apache. Jasig poskytuje předpřipravené propojení se systémy jako uPortal, Sakai, BlueSocket, TikiWiki, Mule, Liferay, Moodle a dalšími.

  • Pracujeme na sobě. Nic nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každou cenu.
  • Hrajeme jako tým. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
  • Změny jsou příležitosti, nikoliv překážky.
  • Důvěra a loajalita je základ pevného vztahu.
  • Vytváříme prostředí založené na lidech.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems