Bondster: Převzetí a rozvoj investiční platformy

Do své správy jsme převzali investiční P2P aplikaci české FinTech společnosti Bondster. Za sebou máme nejen úspěšnou kontejnerizaci více než 35 modulů aplikace a nastavení automatického deploymentu, ale i vývoj na zelené louce.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

03/2020 – 2022

Velikost týmu

3-5 osob + tým pro 24/7 podporu

Použité technologie

Java, MongoDB, AWS, Scala, Akka/Actor framework, React, Redux, Spring

 

POTŘEBA KLIENTA

Bondster je česká FinTech P2P platforma, která propojuje investory z řad široké veřejnosti se zájemci o úvěr. Bondster se řadí mezi celosvětově respektované online hráče na poli P2P a exponenciálně roste. Po necelých 3 letech se mu podařilo získat investory z celkem 73 zemí a ze 4 kontinentů.

Aplikace umožňuje lidem investovat do zajištěných půjček s prověřenou historií splácení, pracuje s penězi investorů, počítá úroky na základě splátek a všechny finanční operace s tím spojené. Slouží také k vytváření podkladů pro účetnictví a tvorbu příkazů pro bankovní převody.

Zákazník nás oslovil s žádostí o převzetí provozu a vývoje investiční platformy v momentu, kdy systém trpěl řadou vad včetně nemožnosti registrace nových investorů a původní dodavatel je nedokázal odstranit.

ZA 3 MĚSÍCE Z 0 NA 100

Převzetí hotové aplikace do naší správy nás postavilo před řadu výzev. Především jsme museli během tří měsíců dohnat tři roky vývoje platformy a získat znalost její komplexní architektury. Aplikace Bondster je modulární aplikace, která obsahuje více než 35 modulů v podobě microservices.

V průběhu předávky jsme se zaměřili zejména na kontejnerizaci jednotlivých modulů spolu s nastavením automatizovaného deploymentu. Navíc jsme museli na zelené louce vybudovat vývojová a produkční prostředí spolu s jejich monitoringem a agregací logů.

Pro zákazníka jsme zajistili provoz v režimu 24/7 tak, aby byla vždy dostupná jeho zákazníkům.

Filip Čermák / COO v BONDSTER Marketplace

Co na to říká klient

„MoroSystems se podařilo v krátkém časovém horizontu převést naši aplikaci do jejich prostředí, což beru jako velký úspěch a smekám před nimi. Tým odvedl skutečně výbornou práci a je vidět, že MoroSystems byla dobrá volba.

Osobně už se těším na další fázi spolupráce, kdy začneme společně vyvíjet nové funkcionality.“

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci