vývoj webových aplikací a portálů

AstraZeneca: Systém pro řízení distribuce léčiv

Modernizace systému řízení distribuce léčiv pro AstraZeneca: Modernizace přes 10 let starého softwaru pro efektivní a bezchybnou distribuci léků v ČR s intuitivním uživatelským prostředím, postavený na Google Cloud Platform. Společná vize, agilní vývoj a důraz na kvalitu.

Více o projektu

Přejít na

DÉLKA PROJEKTU

02/2022 – 10/2022

VELIKOST TÝMU

9 lidí

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

React, Kotlin, Spring Boot, Google Cloud Platform

 

ZASTARALÝ SYSTÉM BRZDIL PRÁCI

Rychlý, moderní a bez chyb. Společně s firmou AstraZeneca jsme modernizovali přes deset let starý systém pro řízení distribuce léčiv do lékáren a nemocnic v České republice. Nové uživatelské prostředí je intuitivní a přívětivé pro zaměstnance. Jejich práci už nebrzdí opakované chybové hlášky původního softwaru. Generování výkazů, statistik a dat je svižné a bez čekání.

KONZULTACE POTŘEB A HLEDÁNÍ IDEÁLU

Při vývoji jsme se ptali zaměstnanců společnosti AstraZeneca, jak by si představovali ideální systém pro každodenní práci. Na pravidelných setkáních jsme zjišťovali, co pracovníkům přináší největší administrativní zátěž a frustraci. Zároveň určili své aktuální potřeby, které se výrazně proměnily od chvíle, kdy byl naprogramován původní systém Direct to Pharmacy (DTP).

Aplikaci jsme vyvíjeli agilně, což nám umožnilo efektivně řídit dodávku a reagovat na požadavky zákazníka pružně v průběhu celého projektu. Systém byl dodán firmě AstraZeneca jako hotový produkt, spolu s kompletní dokumentací a podporou pro nasazení a provoz.

NEPRŮSTŘELNÉ TESTY A PŘECHOD ZE SERVERU DO CLOUDU

O uživatelsky vstřícné prostředí se staral UX/UI designer spolu s týmem vývojářů. Ten byl doplněn o zkušeného testera, jelikož AstraZeneca kladla velký důraz na bezchybný a bezpečný chod celého systému. Žádné chyby nám neunikly díky automatizovaným testům, přes které musely jakékoliv změny v aplikaci bezpodmínečně projít.

Systém jsme vyvinuli na moderních technologiích. Je postavený na Google Cloud Platform. Předchozí řešení bylo na principu on-premise. Díky využití cloudu je celý systém jednoduše škálovatelný a vysoce dostupný. V dlouhodobém horizontu je to také jednodušší a levnější řešení. Backend aplikace je napsaný v jazyce Kotlin a používá framework Spring Boot a Jooq pro práci s databází (PostgreSQL). Frontend aplikace je vyvinutý pomocí frameworku React. Aplikace byla nasazena do Kubernetes clusteru na už zmíněném GCP.

O PARTNEROVI

AstraZeneca je významnou společností na poli farmaceutického průmyslu, zaměřující se na výzkum a vývoj léčiv pro nejrůznější onemocnění, včetně léků na rakovinu, kardiovaskulární a respirační choroby a metabolická onemocnění. AstraZeneca také aktivně podporuje vzdělávání a výzkum v oblasti zdravotnictví a společensky prospěšné projekty.

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci