AstraZeneca: Systém pro řízení distribuce léčiv

Modernizace přes 10 let starého softwaru pro efektivní a bezchybnou distribuci léků v ČR s intuitivním uživatelským rozhraním. Společná vize, agilní vývoj a důraz na kvalitu.

Více o projektu

Přejít na

DÉLKA PROJEKTU

02/2022 – 10/2022

VELIKOST TÝMU

9 lidí

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

React, Kotlin, Spring Boot, Google Cloud Platform

 

ZASTARALÝ SYSTÉM BRZDIL PRÁCI

Rychlý, moderní a bez chyb. Společně s firmou AstraZeneca jsme modernizovali přes deset let starý systém pro řízení distribuce léčiv do lékáren a nemocnic v České republice.

Nové uživatelské rozhraní je intuitivní a přívětivé pro zaměstnance. Jejich práci už nebrzdí opakované chybové hlášky původního softwaru. Generování výkazů, statistik a dat je svižné a bez čekání.

KONZULTACE POTŘEB A HLEDÁNÍ IDEÁLU

Při vývoji jsme se ptali zaměstnanců společnosti AstraZeneca, jak by si představovali ideální systém pro každodenní práci. Na pravidelných setkáních jsme zjišťovali, co pracovníkům přináší největší administrativní zátěž a frustraci. Zároveň určili své aktuální potřeby, které se výrazně proměnily od chvíle, kdy byl naprogramován původní systém Direct to Pharmacy.

Aplikaci jsme vyvíjeli agilně, což nám umožnilo efektivně řídit dodávku a reagovat na požadavky zákazníka pružně v průběhu celého projektu.

Systém byl dodán firmě AstraZeneca jako hotový produkt, spolu s kompletní dokumentací a podporou pro nasazení a provoz.

DLOUHODOBĚ UDRŽITELNÉ TECHNOLOGICKÉ ŘEŠENÍ

Systém jsme vyvinuli na moderních technologiích. Aplikační logika je napsaná v jazyce Kotlin a používá framework Spring Boot a Jooq pro práci s databází PostgreSQL. Frontend aplikace je vyvinutý pomocí frameworku React.

Řešení je postavené pro běh v Google Cloud. Díky využití cloudu a Kuberneties clusteru je celý systém jednoduše škálovatelný a vysoce dostupný. V dlouhodobém horizontu je to také jednodušší a levnější řešení.

Žádné chyby nám neunikly díky automatizovaným testům, přes které musely jakékoliv změny v aplikaci bezpodmínečně projít.

O PARTNEROVI

AstraZeneca je významnou společností na poli farmaceutického průmyslu, zaměřující se na výzkum a vývoj léčiv pro nejrůznější onemocnění, včetně léků na rakovinu, kardiovaskulární a respirační choroby a metabolická onemocnění. AstraZeneca také aktivně podporuje vzdělávání a výzkum v oblasti zdravotnictví a společensky prospěšné projekty.

Vladimír Janovský / CE IBEX Lead, AstraZeneca

Pro vývoj nového klíčového řešení jsme oslovili několik špičkových firem, které se zabývají konzultacemi a vývojem softwaru na míru.

Jako partnera jsme si vybrali MoroSystems, a to ze dvou důvodů. Ukázali perfektní znalost agilního vývoje softwaru spojenou s bohatou reálnou praxí, ze které se můžeme přiučit, a agilní principy dále efektivně využívat.

A přestože nepodali nejnižší nabídku, spolu s námi poodkryli skutečný rozsah projektu a umožnili nám zajistit si adekvátní rozpočet na realizaci, který budeme pro naplnění přínosů potřebovat.

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci