Flowpay: Platforma pro financování malých a středních podniků

Fintechové firmě Flowpay jsme pomohli postavit MVP jejich platformy pro chytré financování malých a středních podniků.

Více o projektu

Přejít na

Délka projektu

4/2021 - 2/2022

Velikost týmu

1 člověk

Použité technologie

Airtable, Signi, Integromat

 

KLIENT

Flowpay.io je platforma pro chytré financování malých a středních podniků, spadá do kategorie tzv. embedded finance. 

Podnikatelským záměrem fintechového startupu Flowpay je proměnit tradiční způsob úvěrování firem. Bonitu klientů nechtějí ověřovat zastaralými metodami – jako je například analýza hospodářských výsledků – ale na základě přesných dat z cloudových platforem, které firmy využívají k řízení svého účetnictví a zásob.

STRATEGICKÉ PORADENSTVÍ

Cílem Flowpay bylo dostat na trh minimální životaschopný produkt (MVP) a na trhu tak co nejrychleji a s co nejnižšími náklady ověřit, zda jejich podnikatelský nápad dává smysl. K postavení MVP potřebovali seniorního specialistu – konzultanta, který má zkušenosti z finančnictví, s řízením produktu a v neposlední řadě v IT. Proto se obrátili na nás a my jsme Flowpay v rámci našeho strategického poradenství potřebného konzultanta poskytli.

TECHNOLOGICKÉ ŘEŠENÍ

MVP platformy Flowpay vzniklo s cílem maximálního využití již existujících nástrojů, a tím pádem s minimálním vývojem. Flowpay.io byla v MVP verzi postavena na low-code platformě Airtable. Pro digitální podepisování byl zvolen nástroj Signi, integrace zapojených backendových enginů zajišťuje Integromat.

S čím vám pomůžeme

Chci nezávaznou konzultaci